Ana SayfaUygulamalarEtkinliklerE-Satranç Turnuvası (Ödüllü)

E-Satranç Turnuvası (Ödüllü)

Bu Turnuva Sona Erdi

Toplam Doldurulan Form: 88

Net Katılımcı Sayısı: 73

Turnuva nasıl gerçekleşti?

Yeşeren Enerji Dergisi olarak düzenlediğimiz e-satranç turnuvası için toplam 88 kişi başvuru formunu doldurdu. Turnuva günü ve saati geldiğindeyse, lichess üzerinde 73 kişinin katılımıyla 2 saat boyunca sürecek olan turnuva başlatıldı. Turnuva, aynı anda Yeşeren Enerji sitemiz, YouTube ve Discord kanallarımızdan yapılan yayınlarla da canlı olarak takip edilebildi.

Kimler Kazandı?

Turnuvamız 2 saat boyunca kurallarında da belirtilen koşullara uygun olarak devam etti. 2 saatin sonunda toplanan puan durumlarına göre puan tablosundaki ilk 3 katılımcı turnuvayı kazandı. Turnuva sonunda dereceye giren katılımcılarımızın olduğu tablo ise şu şekildedir;

Dereceye giren katılımcılarımızın başarılarının devamını dileriz. Kendilerine turnuva öncesinde belirtilen ve sıralamalarına karşılık gelen ödülleri gönderilmiştir.

Diğer sıralamalar nasıl oldu?

Turnuvada yer alan 73 katılımcımıza da etkinliğimize katılım gösterdikleri için teşekkür ederiz. Özellikle üçüncülük sırası başta olmak üzere sıralamaların devamlı değişiklik gösterdiği turnuvada büyük bir rekabet yaşandı. Biten 2 saatlik oyunun ardından ise, tüm sıralamalar şu şekilde oldu;

Yeşeren Enerji Dergisi olarak düzenlediğimiz e-satranç turnuvasına katılan veya izleyen herkese teşekkür ederiz. Bu satırdan sonraki kısım, turnuva başlamadan önce yazılmış kurallar, katılım koşulları, ödüller gibi kısımları içermektedir. 

Neler yapmalıyım?

#EvdeKALviruseŞAHde turnuvamız lichess.org üzerinden olacağı için öncelikle üye olmalısınız. İlerleyen kısımda sizden kullanıcı adınız istenecektir. Aynı zamanda dergimize abone olmanız istenmektedir. 

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Puanlı mı ?

Turnuvalar puanlıdır.

Hamle süresi ne kadar ?

 2 dakika + 5 saniye/hamle eklemeli tempoda oynanacaktır.

Puanlar nasıl hesaplanıyor ?

Kazanılan oyun 2 puan, beraberlik 1 puandır.

Mağlup olana veya berabere kalana kadar yapılan maçlardan iki katı puan kazanırsınız. Yani seride iken bir galibiyet 4 puan, beraberlik 2 puan getirir.

Örneğin;üst üste kazanılan iki oyun ve ardından alınan bir beraberlik 6 puan değerindedir: 2 + 2 + (2×1).

Kazanan nasıl belirleniyor ?

Turnuva sona erdiğinde en fazla puana sahip oyuncu(lar) galip ilan edilir.

Eşleştirme nasıl yapılıyor ?

Turnuvanın başındaki eşleştirmeler oyuncuların puanlarına göre yapılır. Oyunu bitirip lobiye döndüğünüz anda kendi sıralamanıza yakın bir rakip ile eşleştirilirsiniz. Böylece bekleme süresi en aza iner fakat turnuvadaki tüm oyuncularla karşılaşamayabilirsiniz.

Daha fazla oyun oynayıp daha çok puan kazanmak için hızlı oynayın ve lobiye dönün.

Nasıl sona erer ?

Turnuvanın 2 saat süresi vardır. Bu süre bittiğinde kazanlar ilan edilir. Devam etmekte olan oyunların bitirilmesi gerekir ancak bu oyunlar turnuvaya dahil edilmez.

Diğer önemli kurallar

İlk hamlenizi yapmanız için bir geri sayım vardır. Verilen süre içinde bir hamle yapmadığınız takdirde rakibiniz galip sayılır.

Herhangi bir yardımcı program kullanılması istenmemektedir, hile yapanlar moderatörlerimiz tarafından belirlenip turnuvadan diskalifiye edilir.

İlk 10 hamle içinde oyun berabere biterse hiçbir oyuncu puan kazanamaz.

Ödüller

    1. Masa Üstü Güneş Enerjili Rüzgar Türbini
    2. Güneş Enerjili Powerbank
    3. Türkiye Satranç Federasyonu Onaylı Satranç Takımı

Düzenleyenler

Adnan Gökmen – Fatih Es – Emirhan Selçuk Aksöz

Turnuvamız Youtube ve Twitch  üzerinden canlı yayınlanacaktır…

4 YORUMLAR

  1. Çok başarılı bir girişim platformunun güzel bir çalışması ile birlikte satranç oynayarak eğlendik.Bu platformu kuran kişilere teşekkürü borç bilirim.Turnuva eğlenceli ve verimliydi.1.oldum fakat kaçıncı olduğunuz önemsiz bence.Eğlenmek amaçlı bir araya geldiğimiz bu turnuvada herkese teşekkür ediyorum.Bu platformun gelişip daha büyük çalışmalara yelken açacağına ise gönülden inanıp destekliyorum.

  2. En başta kaynaşmak için planladığımız bu turnuvamızı pandemi döneminde online ortama taşıdık ve çok eğlendik öncelikle orgisazyonda emeği geçen herkese sonrada katılanlara teşekkür ederim. Alışılmışın dışında bir deneyim oldu bu etkinliğin parçası olmak keyifliydi.

  3. Pandemi döneminde böyle bir satranç turnuvası düşünülüp organize edildiği için teşekkür ederim. İnternet üzerinden belirli bir zaman diliminde bir çok kişi ile satranç oynamak güzel ve eğlenceliydi. Dereceye giren girmeyen herkesi tebrik ederim. Satranç turnuvalarının devamının geleceğini umut ediyorum.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Yazılar

Son Yorumlar