Ana Sayfae-DergiEnerji Sektöründe Siber Güvenlik E-Zirvesi

Enerji Sektöründe Siber Güvenlik E-Zirvesi

Bu Etkinlik Sona Erdi

Etkinlik hakkındaki detaylara ve çekiliş sonucu kazananların listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Ödül resimlerinin üstüne tıklayarak ilgili sayfalara erişebilirsiniz.

Ödül Sahipleri

Kablolardaki Hayalet – Kevin Mitnick

Kazanan: Aybüke Kaya

Sızma Sanatı – Kevin Mitnick

Kazanan: Onur Metehan Yılmaz

Etik Hacker Olma Kursu – Udemy

Kazanan: Ekrem Akpınar

Sıfırdan Temel Ethical Hacker ve Siber Güvenlik Kursu – Udemy

Kazanan: Melisa Yağmur Yıldırım

Etkinlik Yayını

Enerji Sektöründe Siber Güvenlik E-Zirvesi etkinliği belirtilen saatlerde ve belirtilen şekilde yapılmıştır. İlgili yayını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile birlikte siber güvenlik Dünya’daki tüm kurum, kuruluş ve kişiler için önemli bir konu halini almış hatta artık bir sektöre dönüşmüştür. Yeşeren Enerji dergimiz, güçlü bir siber güvenlik ekosistemi kurmak düşüncesiyle enerji sektörünü de içine alacak şekilde siber güvenlik konusunu içeren bir e-zirve gerçekleştirecektir.

Ne zaman gerçekleşecek ?

4 Temmuz 2020 tarihinde, 13.00 ve 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek, alanında uzman isim ISACA Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment ARI’nın da yer alacağı Yeşeren Enerji Siber Güvenlik E-Zirvemize, BTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerimiz de siber güvenlik alanında hazırladığı sunularıyla destek vereceklerdir. E-zirve boyunca verilecek aralarda ise konuyla alakalı ödüllerimiz çekilişlerle sahiplerini bulacaktır.

Nasıl gerçekleşecek ?

E-Zirve 3 bölüm ve 2 aradan oluşacaktır. İlk bölümde;

– Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik
– Deep Web-Underground/Dark Web
– Bilgi Teknolojileri/Sistemleri Risk Yönetimi Metodolojileri

Konularına değinilecek ve ardından kısa bir araya gidilecektir. Verilecek arada, çekilişle siber güvenlik konusunda birer adet kitap ve online kurs talihlilerini bulacaktır. İkinci bölümde;

– Penetrasyon/Sızma Testleri
– ISO 27001 BGYS-Dünya Standardı
– Security Operations Center (SOC)

Konularından bahsedilecek ve yine çekilişle birer adet kitap ve online kurs talihlilerinin belirleneceği kısa bir araya gidilecektir. 3. ve son bölümümüzde ise;

– Siber Güvenlikte Yapay Zeka
– Enerji Sektöründe Siber Güvenlik
– Yenilenebilir Enerji Sektöründe Siber Güvenlik

Konularına değinilerek, bu e-zirve ile genç katılımcılarımız “sektörde bizlerde varız” diyecekler ve #EvdeGüvenleKAL vurgusuyla hem sağlıkta hem de enerji sektöründe siber güvenliği bizlere salık vereceklerdir.

E-Zirve Yayın Akışı
E-Zirve Yayın Akışı

Aralarda yapılacak çekilişlerden verilecek kursları veya kitapları alabilmek için dergimize mail adresiniz ile abone olmanız gerekmektedir. Bu işlemi ilk çekiliş bitmeden yapmanız önemlidir. Nasıl abone olabileceğinizi öğrenmek için Nasıl takip edebilirim? bölümündeki abonelik hakkında olan işlemleri yapabilirsiniz. Mail adresinize gelen bağlantıya onay vermeniz gerekmektedir.

Nasıl takip edebilirim ?

E-zirveyi, başlama zamanı geldiğinde YouTube kanalımızdan ve Yeşeren Enerji sitemizden canlı olarak takip edebilirsiniz. Başlayacağı zaman bildirim almak için aşağıdaki alana mail adresinizi girip gelen onaylama mesajındaki yönergeleri takip ederek dergimize abone olabilirsiniz.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.


4 Temmuz Cumartesi saat 13:00’da sizleri aramızda görmeyi umarak, sağlıklı günler diliyoruz.

 

Düzenleme Komitesi

Başkan: Dr. Zekeriya Doğruyol

Dergi İletişim: Hande Uyar

Yayın: Mahmut Öğütcü

Moderatör: Feride Kaya

Afiş/Tasarım: Bijan Etesam, Mücahid Sözeri, Alperen Orhan, Duygu Nur Ayzit

Site: Erhan Baştürk, Fatih Es

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Yazılar

Son Yorumlar