YEŞİL ENERJİ

YEŞİL ENERJİ 

Jeane Manning, Joel Garbon


Yazarlar: Jeane Manning, Joel Garbon

Yayınevi: Sistem Yayıncılık

 

İnsanların enerji algısını yeşil tonajlı tuvallere çevirecek ilginç olan bu kitap “Breakthrough Power” adı altında 2008’de çıkmıştır.

‘’Eğer düşünür ya da siyasetçiyseniz bu kitap vatandaşlar için daha iyi bir geleceğe ulaşmayı sağlayacak nitelikte bir yol haritası belirlemenizi sağlayabilir.’’ Kendileri bu şekilde özetlemişler ancak bizce daha da fazlası var bu kitapta. Belki de enerji, toplum, gelecek ilk kez bu kadar iç içe ve akıcı olarak ele alınmış.

Enerjinin geleceğine yön verirken geçmişini ve dönüşümlerini de ayrıntılı olarak bulabileceğiniz ve mutlaka elinizin altında bir yerlerde ya da aklınızın bir köşesinde olması gereken bir kitap.
Mesleki açıdan bakacak olursak özellikle mühendis adaylarının –alanı ne olursa olsun- mutlaka okuması gereken bir kitap. Onun dışında kullandığı kaynakların bir sonunun olduğunun bilincinde olan ve herhangi bir şekilde harekete geçilmesi gerektiğinin farkında olan her birey için deyim yerindeyse enerjinin tarihini öğrenmesi açısından muhteşem bir başlangıç. Okunmamak için hiçbir bahane kabul etmemek üzere yazılmış bir kitap.

Şiddetle tavsiye ederiz…

Sedef BAYRAM

 

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Yazılar

Son Yorumlar