test
Ana Sayfae-DergiE-Satranç Turnuvası-2 (Ödüllü)

E-Satranç Turnuvası-2 (Ödüllü)

Bu Turnuva Sona Erdi

Toplam Doldurulan Form: 150

Net Katılımcı Sayısı: 132

Turnuvamız nasıl gerçekleşti?

Yeşeren Enerji Dergisi olarak düzenlediğimiz ikinci e-satranç turnuvası için toplam 150 kişi başvuru formunu doldurdu. Lichess üzerinde yapılan 3 saat boyunca süren turnuvamıza 132 kişi aktif olarak katıldı. Turnuva, aynı anda Yeşeren Enerji sitemiz ve YouTube kanallarından yapılan yayınlarla da canlı olarak takip edilebildi.

Kimler Kazandı?

Turnuvamızda 3 saatin sonunda katılım koşullarını (başvuru şartlarını) zamanında yerine getirenler arasında puan durumlarına göre ilk 5 katılımcı belirlenmiştir. Turnuva sonunda dereceye giren katılımcılarımızın olduğu tablo ise şu şekildedir;

Dereceye giren katılımcılarımızın başarılarının devamını dileriz. Kendilerine turnuva öncesinde belirtilen ve sıralamalarına karşılık gelen ödülleri gönderilmiştir.

Not: Bazı katılımcılarımız turnuvamıza Lichess üzerinden katılmış ancak afişte ve aşağıda belirttiğimiz başvuru şartlarını yerine getirmedikleri için değerlendirmeye alınamamıştır. Üzgünüz, daha sonraki turnuvalarımızda gerek şartlarımızla beraber kendilerini aramızda görmek isteriz.


Neler yapmalıyım?

#daimisağlıkdaimişah turnuvamız lichess.org üzerinden olacağı için öncelikle üye olmalısınız. İlerleyen aşamalarda sizden kullanıcı adınız istenecektir. Aynı zamanda dergimize abone olmanız istenmektedir (Ödül almak için gereklidir). 

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Puanlı mı ?

Turnuvalar puanlıdır.

Hamle süresi ne kadar ?

 2 dakika + 5 saniye/hamle eklemeli tempoda oynanacaktır.

Puanlar nasıl hesaplanıyor ?

Kazanılan oyun 2, beraberlik 1 puandır.

Mağlup olana veya berabere kalana kadar yapılan maçlardan iki katı puan kazanılır. Yani, seride iken bir galibiyet 4 puan, beraberlik ise 2 puan getirir.

Örneğin; üst üste kazanılan iki oyun ve ardından alınan bir beraberlik 6 puan değerindedir: 2 + 2 + (2×1).

Kazanan nasıl belirleniyor ?

Turnuva sona erdiğinde en fazla puana sahip oyuncu(lar) galip ilan edilir.

Eşleştirme nasıl yapılıyor ?

Turnuvanın başındaki eşleştirmeler oyuncuların puanlarına göre yapılır. Oyunu bitirip lobiye döndüğünüz anda kendi sıralamanıza yakın bir rakip ile eşleştirilirsiniz. Böylece bekleme süresi en aza iner fakat turnuvadaki tüm oyuncularla karşılaşamayabilirsiniz.

Daha fazla oyun oynayıp daha çok puan kazanmak için hızlı oynayın ve lobiye dönün.

Nasıl sona erer ?

Turnuvanın 3 saat süresi vardır. Bu süre bittiğinde kazananlar ilan edilir. Devam etmekte olan oyunların bitirilmesi gerekir ancak bu oyunlar turnuvaya dahil edilmez.

Diğer önemli kurallar

İlk hamlenizi yapmanız için bir geri sayım vardır. Verilen süre içinde bir hamle yapmadığınız takdirde rakibiniz galip sayılır.

Herhangi bir yardımcı program kullanılması istenmemektedir, hile yapanlar moderatörlerimiz tarafından belirlenip turnuvadan diskalifiye edilir.

İlk 10 hamle içinde oyun berabere biterse hiçbir oyuncu puan kazanamaz.

Turnuva Canlı Yayın Tekrarı

Ödüller

    1. Kablosuz Kulaklık
    2. Akıllı Bileklik
    3. Akıllı Termos
    4. ve 5. kişiye ise sürpriz hediyeler.

Düzenleyenler

Sorumlu:     Adnan Gökmen, Tuğba Ağgün
Afiş:            Önay Bilgen, Fatih Es
Site:            Müberra Çatak
Yayıncı:       Mahmut Öğütcü
Moderatör:  Bijan Etesam
ve Emirhan Çakır, Muhammet Yaşar ve Mehmet Akif Erkesim

Turnuvamız Youtube üzerinden canlı yayınlanacaktır…

5 YORUMLAR

 1. Yeşer Enerji 2. Ödüllü turnuvasında oynayıp yarışmış olmaktan mutluyum. Ödül kazandığım için daha da mutlu oldum. Satranca dair projelerde yer almasından dolayı dergiye ayrıca teşekkür ediyorum. Bilimsel anlamda başarılı projeler ortaya koyabilmenin bir metodu da analitik düşünme becerimizi geliştirmekten geçer, satranç da bu iş için biçilmiş kaftan. Bu sebeple satranca ilginizden dolayı teşekkür eder yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle iyi çalışmalar dilerim.

 2. Yeşer Enerji 2. E-Satranç Turnuvası kaliteli oyuncuların bulunduğu,zihinleri zorlayan bir turnuvaydı.İnsanlar satrançta çalışmalarının karşılığını alabilmek için,çalışmalarını uygulayabilecekleri turnuvalara katılmalıdır.Bu turnuvalar tecrübeye tecrübe katıyor.Turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik eder,turnuvayı düzenleyen ekibe de teşekkürlerimi sunarım.

 3. Bu turnava ve satranca olan ilginizden dolayı teşekkür ederim. Bu zorlu günlerde evlerimizdeyken yapabileceğimiz bir aktivite de Türkiye geneli bir turnuva düzenlenmiş olmanız da harika. Ben çok memnun kaldım. Yeşeren Enerji ailesi olan sizlere teşekkülerimi sunarım 😊 evde kalın, sağlıklı kalın👏
  SABRİ BİRLİK

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Yazılar

Son Yorumlar